Den má 24 hodin a bohužel spousta z nás zjišťuje, že je to velice málo a potřebovali bychom, aby se dal den nafouknout. Ale čas je pro každého stejný a je jen na nás jak si ho umíme naplánovat. Špatné zacházení s časem Vám může způsobit stres, špatné zdraví, nevyděláte více peněz. A aby tomu všemu jste se vyhnuli a den byl pro Vás plodný tak se touto problematikou zabývá Time management- tedy řízení času a práce. Cílem je získání více volného času a získat pohodu při práci. Je důležité si stanovit priority a vědět co je pro Vás důležité a co můžete odsunout na druhou kolej.
řízení práce

Pravidla pro Time management


· Používejte pomůcky, které máte po ruce. Ušetříte si tím čas, starostí.
· Efektně plánujte čas. Využívejte k tomu diář, plánovací software.
· Naučte se říkat ne! Je to v dnešní době velmi důležité a ne všichni toto umějí. Je důležité si uvědomit, co pro nás daná nabídka znamená, co nám může přinést a zda ji reálně zvládneme v termínu, který je požadován
· Včasně a úplně se informujte. Informace jsou důležité a hodně Vám pomohou.
· Vyhněte se rušivým vlivům. Jedná se například o telefonáty, návštěvy, špatná zpráva
· Tvořte si časové rezervy. Je dobré si naplánovat 60 % dne. Zbývajících 40 % si ponechte jako rezervy pro případné nečekané aktivity.
· Uspořádání pracovního dne. Může se zdát, že je to jednoduché, ale právě opak je pravdou. Díky uspořádání času Vám vytvoří ideální podmínky pro efektivní práci.
· Seskupte si stejné nebo podobné druhy práce.
· Odpočívejte

multi-tasking

Pro koho je určený Time management


Organizace času je opravdu vhodná pro každého. Time management si vytvářejí už středoškoláci a končí vrcholnými představiteli velkých firem. Snažte se čas, který máte přes den využít nejefektivněji jak to je jen možné. I vy sami z toho poté budete mít dobrý pocit. Všichni, kteří si zvládnout vytvořit Time management a dodržovat ho by se měli za to odměňovat, jelikož to posílí jejich vůli něco změnit.