Jistě dobře znáte sáčky s uzavíratelným koncem. Většina z nich se vyrábí tak, že uzávěr je zacvakávací, tedy pohybem dvou prstů proti sobě jej do sebe silou zacvaknete, a ten pak drží na svém místě velice spolehlivě. Existují však také zip sáčky s posuvným jezdcem, což je systém trochu odlišný, kdy jezdcem posouváte ze strany na stranu, a tím uzavírání sáčku usnadňujete. Pro jaké účely se hodí právě tento způsob zavírání sáčků?

prací prášek

Častější otevírání – sáčky bez jezdce se hodí spíše tam, kde je napevno zaklapnete a zůstanou uzavřené delší dobu, což jsou například situace, kdy ukládáte do úložného prostoru sezonní oblečení či obuv. Naopak jezdce využijete při každodenní manipulaci se sáčky, například tehdy, máte-li v nich trvanlivé potraviny, jako jsou ořechy a semínka, sušené ovoce, mouku, strouhanku apod. Sáčky s jezdcem také častokrát vídáme v pytlích s krmivy pro domácí mazlíčky, odkud stačí odsypat část granulí do vhodné nádoby a pytel znovu hermeticky uzavřít.

barevné sypké hmoty

Dovolenázip sáčky s posuvným jezdcem se perfektně uplatní i na dovolené. Uložíte do nich hygienické potřeby a různé drobnosti, které se vám pak nepoztrácí v zavazadlech, což se hodí hlavně při pobytu v kempu. Kempování vyžaduje spoustu kompromisů a přizpůsobení se dané situaci a k tomu jsou právě pytle a sáčky ideální.

Úklidové prostředky a domácí dílna – zde se potýkáme s celou řadou sypkých materiálů a ty jsou v sáčcích uložené naprosto bezpečně. Jsou to například prací prášky, prací soda, tmel na sádrokarton, sádra, vápenný štuk, posypový materiál na chodník, sypká granulovaná hnojiva atd. Výhodou sáčků je v tomto případě hlavně perfektní skladnost a vynikající zabezpečení materiálu před jeho kontaminací vlhkostí a prachem, a také zajištění bezpečí pro nás samotné, kdy se tyto látky nedostanou ven a nezpůsobí nějaké zdravotní problémy.