Jedna práce zkrátka někdy nestačí. Holt pár tisícovek by se vždycky hodilo, ať už je to na dovolenou nebo na dárky, kde je ale vzít? Právě odpověď na tuto otázku mají zajímaví chlapíci (a také ženy!), kteří se živí tzv. přeprodejem. O co vlastně jde? Tak nějak v malém měřítku to děláme všichni. Koupíme si například snowboard, jenomže po jedné jízdě přijdeme na to, že to není to pravé ořechové a pokusíme se snowboard přeprodat někomu jinému.
Kolik si tak člověk může vydělat?
Člověk si takhle může přijít, pokud to dělá svědomitě a nenecháte se ošidit, klidně i na pár desítek tisíc ročně navíc, což vůbec není zanedbatelná částka, zvláště, pokud máte přístup ke starým předmětům. Ono taky záleží na tom, co vlastně přeprodáváte. Jestli je to „všechno“, tak je to víceméně jedno, ale některé věci zkrátka jdou na odbyt více než jiné. Například unikolo, na kterém umí jezdit 1 z 12000 lidí, moc na odbyt nepůjde, zatímco takové autodíly nebo starožitnosti, to je žhavé zboží, které si vždycky najde k někomu cestu
Kde získávat věci?
Na začátek, než si vybudujete nějaký ten kapitál, to klidně může být nechtěné dědictví, dárky, které se moc neosvědčily nebo i věci, o kterých jsme si mysleli, že by nikdo nikdy nekoupil. Lidé jsou zvláštní a čím zvláštnější jsou, tím více platí. A jakmile si vybudujete nějaký ten peněžní prostředek, je dobré jej nechat ještě na účtu a nakoupit za ně další věci, které budete přeprodávat. Člověk v této části musí být obezřetný jako blázen, protože nikdy nevíte, jakou hodnotu daná věc má, pokud si to předem nezjistíte. Musíte mít zkrátka přehled jako blázen.
Daníme?
Pokud se rozhodnete si takto přivydělat, měli byste se správně ohlásit na živnostenském a odvádět daně, protože už to neděláte jen tak, občas, ale chystáte se začít svou kariéru prodejce naplno. Spousta lidí ale na tohle kašle a je pravda, že pokud nemáte obraty v milionech, tak se o to nikdo moc nezajímá. To by se jinak musela stíhat polovina republiky.