Také každý rok řešíte, kam pojedete na dovolenou? Jestliže jste movitější, nebo jste konečně našli toho správného sponzora, můžete se vydat na daleký ostrov, který se jmenuje Barbados. Jen nesmíte čekat poklidný život místních obyvatel. Opak bude pravdou. Místní obyvatelé si rozhodně na nějaký ten klid nepotrpí. Jejich vášní jsou oslavy.

· V jejich kalendáři je takový počet svátků, že se nám o tom ani nezdá.
· A rozhodně nechodí poklidně v nějakém průvodu.
· Užívají si to hezky karnevalovým způsobem.
· Ten letní trvá dokonce pět týdnů.

Barbados je někdy zván barevným ostrovem.Právem. I opice jsou tu barevné. Před stovkami let se sem dostaly ze Senegalu a Gambie malé opičky, které tu dostaly nazelenalý odstín. A aby toho nebylo málo, jejich mláďata jsou namodralá.

Ráj pro amatérské potápěče

To, co sem asi láká nejvíce, je Platinové pobřeží. Tato oblast je pravým turistickým rájem. Bude se tu líbit asi každému. Můžete tu poklidně ležet na lehátku a přijímat sluneční paprsky. Oblíbené je i vodní lyžování nebo výlet na katamaránu. Kdo tu ale najde to, co hledal celý život, je vyznavač potápění. Podmořský svět je tu plný korálů a jiných zajímavých mořských živočichů.
· Jestliže plánujete svatbu a chcete ji pojmout trochu netradičně, můžete se připojit k těm, kteří ji absolvovali na pláži Crane.
· Tato pláž, která leží na jihovýchodě ostrova, je známá svým narůžovělým pískem. Právě ten vzbuzuje v návštěvnících romantické pocity.

Jestliže zavítáte do rezervace Barbados Wildlife, budete překvapeni výskytem vzácných rostlin. Patří mezi ně grapefruitovníky, které prý poprvé vyrostly právě tady. Když jsme u té historie, nesmíme zapomenout na strašáka, který dříve nedovoloval přiblížit se k tomuto ostrovu. Dnes už by to do místních obyvatel nikdo neřekl, ale byli to lidožrouti.