Děti
Někteří lidé postrádají soudnost především pokud jde o fotografie vlastních dětí. Ani je nenapadne, že fotografie miminka cachtajícího se ve vaničce může potěšit nejen jejich známé, ale i případné pedofily, kteří podobné fotografie cíleně vyhledávají. Jistě byste nechtěli, aby váš potomek v podobně zaměřené databázi fotografií figuroval.
zabezpečení mobilu
Adresa
Je dobré mít na paměti, že pokud na sociální síti uvedete město, ve kterém bydlíte, může být až směšně snadné dohledat přesnou adresu. Stačí fotografie vašeho domu nebo ulice. Na internetu lze volně dohledat podrobné fotomapy, mnohdy s funkcí street view. Pokud tedy někdo bude opravdu chtít, může se dobrat naprosto konkrétního domu či bytu. Případně i školy, kam chodí vaše dítě.

Cennosti
Sociální sítě jsou také často místem, kam se mnozí chodí určitým způsobem pochlubit. Pustíte-li však prostřednictvím fotografií někoho k sobě domů, riskujete také to, že zatouží podívat se k vám i ve skutečnosti. Pokud se tedy prezentujete jako někdo, kdo je takzvaně „za vodou“ a dokládáte to četnými fotografiemi svého exkluzivního bydlení, raději zabrzděte.
osobní data
Dovolená
Podobné „problémy“ vám může způsobit i to, když se prostřednictvím sociálních sítí pochlubíte vydařenou dovolenou. Takový snímek z odletové haly vám sice přinese závist přátel, v nepolední řadě je ale i sdělením, že váš byt či dům je momentálně prázdný. Mnohem lepší tedy je chlubit se se snímky až zpětně po návratu domů.

Auto
Také SPZ vašeho automobilu může být pro někoho užitečná informace. Nikdy nevíte, kdo nebo proč může například zatoužit poškodit lak vašeho plechového miláčka ve chvíli, kdy je bez dozoru. Přitom jeho fotografie má na svých sítích nejeden nadšenec.
sociální média
Nastavení soukromí
Je tedy jasné, že i pokud sdílíte zdánlivě nevinné statusy a fotografie, mohou být tyto příspěvky zdrojem velmi citlivých informací. Takových, které byste o sobě nikdy cizímu člověku neřekli a rozhodně nestojíte o to, aby je někdo takový znal. Řešením může být nastavení soukromého profilu. Tuto funkci vám umožní naprostá většina sociálních sítí. Díky ní máte dokonalý přehled o tom, kdo vaše příspěvky sleduje. Pro ostatní uživatele je pak obsah vašeho profilu neviditelný.