Revize elektřiny se provádí za účelem zajištění bezpečnosti veškeré elektroinstalace v bytu nebo domě. To znamená kontrolu všech elektrospotřebičů, kotlů, komínů nebo různých zařízení, která mohou způsobit fatální následky při jejich selhání. Zanedbání revize nebo špatné provedení by mohlo vést k nenávratné škodě způsobené požárem a tím i ublížení na zdraví. Revize se provádí, jak již bylo zmíněno, při zavedení domu či bytu do plného užívání. Dále také jednou za čas preventivně a to hlavně u bytů. Tam se může zanedbání revize trestat až pokutou či pak vyšším postihem při selhání elektroinstalace.

Elektřina

Každého napadne si při vybudování novostavby nechat udělat revizi. Málokdo ale ví, že by se revize elektroinstalace měla dělat i při stěhování z domu či bytu. Proč? Právě jak již bylo zmíněno, za případnou chybu v elektroinstalaci pak ručíte vy, jakožto majitel bytu (pokud tedy nebydlíte v podnájmu). Takže se doporučuje udělat revizi kdykoliv, když se stěhujete, nebo instalujete nové zařízení do provozu. Nyní přichází otázka, kdo vám s revizí pomůže? Je mnoho soukromníků, nebo firem, které tento typ služby nabízí. Například se můžete obrátit na: revize elektřiny s cenou, kde máte přímo popsáno čeho se revize týká, pro jaké objekty je nabízena a samozřejmě za jakou cenu.

Elektrikář

Cena revize se odvíjí od toho, o jak velký objekt se jedná, jak obtížné bude revizi udělat (u náročnějších elektronických komponentů je revize pochopitelně složitější) a také jak dlouho bude trvat revizi udělat. Před tím, než k vám elektrikář, který bude provádět revizi dorazí, je třeba sehnat všechny potřebné dokumentace o prostředcích nebo jiných objektech, kterých se revize bude týkat. Vybírat elektrikáře můžete samozřejmě dle vašich vybraných preferencí. Ať už je to cena, doporučení od známých, recenze, nebo vlastní zkušenost s elektrikáři.