Dodávku o hmotnosti do tři a půl tuny si snadno zapůjčíte na prakticky libovolnou dobu. Důvody pronájmu mohou být různé, ať už jsou to jízdy na nějaké hromadné oslavy, sportovní akce, způsob trávení volného času, dovolená atp., anebo ryze pracovní činnosti, např. stěhování.

vyklízení bytu

Pro převážení neživých břemen je takový vůz ideální, nákladový prostor je dostatečně objemný, abychom s ním zvládli převézt na kratší vzdálenost i větší břemena. Kromě stěhování a zařizování bytů lze vozidlo zapůjčit i pro vyklízení bytů a nebytových prostor.

Vyklizení pozůstalosti

Vyklízení pozůstalosti je běžná služba, které se věnuje celá řada profesionálů. Ti mají ve srovnání s klientem zásadní výhodu, pokud jde právě o objekt typu pozůstalosti. Nemají totiž k zemřelému člověku žádný citový vztah (pokud se nejedná přímo o jejich rodiny), a právě citové vazby bývají nejsilnější blokádou a největším úskalím této činnosti.

stará půda

Pokud jste právě vy v situaci, kdy uvažujete o zapůjčení vozu z půjčovny dodávek Praha a vyklizení bytu po zemřelém blízkém příbuzném vlastními silami, nebudete to mít zrovna snadné. S každou drobností, co vám projde rukama, se vám mohou spojovat události prožité s nebožtíkem, a takový psychický tlak bývá náročnější, než samotná fyzická práce.

Nebuďte na to sami – poproste spolehlivého kamaráda, ať se věnuje řízení vozidla raději on. Měl by vaše myšlenky také dokázat rozptýlit, nejlépe vhodným humorem, dobré je pustit si při práci oblíbenou hudbu. Pomocníky byste měli mít alespoň dva – ti dovedou v této situaci být opěrným bodem a pevným pilířem vašeho trápení.

Nechte si jen drobnost – ve vlastním zájmu se raději zbavte většiny věcí po zemřelém a ponechte si jen jako vzpomínku nějakou maličkost. Cennosti můžete nabídnout k prodeji do bazaru, nebo je někomu cizímu darovat.

Dobře větrejte – nezapomínejte při práci vyměnit častěji vzduch, vyšší koncentrace oxidu uhličitého vám může způsobit zdravotní potíže a snížit pak koncentraci při řízení. Čerstvý vzduch také vnáší do místnosti více energie a působí jako přirozený čistič.