I pokud Vás postihla nemilá věc v podobě exekuce, můžete si zažádat o nebankovní půjčku. Pojďme se podívat na více informací, jak takovou půjčku vyřídit.

Někdy se může v životě každého jedince stát, že se dostane do nějaké potíže, která vyústí v exekuci. Je obecně známo, že lidem v exekucí banky, díky takovému černému puntíku v registru dlužníků nepůjčí ani halíř. Ale ani tak nemusí tito lidé zoufat. Nabízí se jim možnost nebankovních půjček v exekuci https://lightfinance.cz/zapujcka-se-zastavou-nemovitosti/. Pokud jste pojem nebankovní půjčka neslyšeli pojďme si obecně říci o co se jedná. Jak už napovídá název jedná se o půjčku, kterou provádí jiný subjekt, než jsou banky. Určitě jste už nějaké takové reklamy viděli ať už v televizi nebo v tisku. Nebankovní půjčky se vyznačují zpravidla vyšším úrokem, a právě taky tím, že se neprovádí náhled do registru dlužníků.

zoufalství

Rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou

Určitě je i důležité si říci jaký je rozdíl mezi bankovní a nebankovní půjčkou. Jak je z názvu jasné bankovní půjčky jsou takové, které vyplácejí pouze banky, které mají licenci u ČNB neboli České národní banky. Pokud se budeme bavit o nebankovních půjčkách vyplácejí ji jiné instituce, než jsou banky, které mají také licenci u ČNB, ale nejedná se o bankovní licenci nýbrž o licenci spotřebitelských úvěrů.

podpis smlouvy

Jak si půjčit u nebankovních institucí

Pokud se teda rozhodnete pro úvěr v exekuci poskytnutou jinou institucí, než bankou můžete takovou půjčku třeba i získat díky zástavě své nemovitostí, kdy půjčkou vyplatíte exekuci a poté už splácíte pouze daný úvěr. Anebo klasickým úvěrem, kde si stačí najít pro Vás nejpřijatelnější nebankovní společnost, a to většinou na webu, kde jich je velké množství. První komunikace většinou probíhá vyplněním online dotazníku na základě, kterého Vás poté finanční operátoři kontaktují pomocí telefonu. Ověří si s Vámi informace, které jste na začátku uvedl a předávají to dále ke schválení. Po schválení většinou máte peníze max do 2-3 dní na účtu, který v žádosti uvedete.