Právě tato povolání poznáme až jsme v nějakém průšvihu. Vrátíme se ze zimní dovolené a nejde nám topení. Co s tím? V létě zjistíme mokré fleky na zdi a nevíme co s nimi. Komu zavolat? Ve všech těchto a podobných případech budeme volat firmu kde jsou instalatéři. Koho také jiného. Smutné je jen to, že je voláme až když se něco děje. Před tím jako bychom o nich nevěděli. Snad ještě při stavbě domu, nebo předělávce koupelny. Pak už nic.
Je pravda, že málo lidí si nechává občas zkontrolovat vodovodní trubky a všechna zařízení. Každý si myslí, že pokud se nic neděje, je všechno v pořádku. Nu, může být. Ale také nemusí. Prevence je prevence a neměla by se zanedbávat. Ostatně tím šetříte své finance. Pokud se něco stane a vy třeba vyplavíte sousedy, tak vás to může stát majlant. A vidíte, kdybyste dali pár stovek instalatérovi za kontrolu odpadů, na závadu by přišel a také by ji pochopitelně odstranil. Jenže při katastrofě už je pozdě bycha honit, jak by řekl klasik.
Nu, nechme klasika klasikem a povězme si, co vlastně dělat, když už se něco semele.
Když je to voda, je nutno nejdříve uzavřít hlavní ventil. Zde byste pak měli mít na instalatéry telefonní kontakt. Přesněji na jejich pohotovostní četu. Je třeba jim zavolat, stručně udat místo havárie a pak už jen čekat na jejich příjezd. Většinou jsou na místě za chvilku, není-li ovšem havárií více. Ano, i to se stává.
Pokud ještě toto nouzové číslo nemáte, tak to můžete ihned napravit. Ne, nehledejte, jen prostě klikněte na odkaz zde. Ano, je to to jinak barevné slovo instalatéři. Tím jste převedeni na jiný web, kde máte vše o tom, co mohou poskytnout, ale také hlavně kontakt. Ten si opište a připevněte na hlavní vypínač plynu a hlavní uzávěr vody. Ne, na hlavní vypínač elektriky si ho dávat nemusíte, nebyl by tam moc platný.
Uvidíte sami, jak vám bude možná někdy v budoucnu to číslo dobré. Ale já vám přeji abyste ho v nouzi použít nemuseli.