Při stavbě domu je potřeba myslet na hodně věcí najednou, protože je to složitá věc, a i když vám dům staví firma a máte ho takzvaně na klíč, což některé domy jsou, tak je potřeba stejně na plno věcí myslet, jinak byste je neměli. Některé jsou naprosté blbosti, které ví každý, některé jsou však drobnosti, které člověk jen tak třeba neví. Když ale stavíte dům na klíč, tak nemusíte skoro nic řešit a všechno vám vyřeší firma, která vám dům staví. V tom spočívá celá stavba na klíč, a to že vám firma postaví dům a udělá vše pro to, aby vám ho postavila, tedy i sežene všechny potřebné papíry a podobně. Toto je sice lepší varianta, nemusíte totiž na nic myslet a firma vše udělá za vás, stojí to ale více peněz, než kdybyste si vy sami postavili dům svépomoci. To tak už zkrátka je.

stavba

Stavební povolení a dokumenty

Samozřejmě nejdůležitější věcí je stavební povolení, bez kterého nemůžete stavět. Před tímto stavebním povolením však musíte nechat schválit celý projekt domu od projektanta, vše musí být potvrzeno úřadem a až poté vám vystaví stavební povolení. To je právě ta nejdůležitější věc, po které máte od úřadu pokoj. Na něm je napsáno, do kdy má být stavba dokončena a kdy má být zkolaudována a je zde také napsaná odpovědná osoba či firma, která se o celou stavbu stará.

Mimo to je také důležité si vést stavební deník, ve kterém si budete psát veškeré údaje, co a kdy se postavilo, co se zařídilo. Vše musíte mít zdokumentováno, protože stavba domu není jen tak něco a musíte přesně vědět, co a jak kde je, ať v budoucnu nemáte problém.

stavba

Finance

Rozhodně po všech dokumentech, kdy je možno stavět je třeba vědět také, kolik co bude přibližně stát a vše je dobré si nakoupit předem, čekací doba na materiál je totiž v dnešní době šílená. Je třeba myslet i na blbosti, jako je třeba plot. Jaký plot si zvolit vám poradí Montáž MPC. Záleží, jak moc se chcete před sousedy schovávat, rozhodně je ale fajn betonový plot, to máte to největší soukromí.