Představte si klasickou domácí situaci, kdy sedíte s návštěvou v obývacím pokoji, pojídáte obložené chlebíčky z celozrnné mouky s fazolovou pomazánkou, popíjíte bylinkový čaj, ovocný džus, obilnou kávu nebo minerálku, a radujete se z toho, jak se vám daří nabídnout vašim přátelům skvělé a chutné občerstvení v duchu zdravé výživy. Pak se někdo z vás zvedne a odskočí si na toaletu, a v mžiku se domácí pohoda promění ve sled událostí veskrze nepříjemných. Vaše záchodová mísa totiž odmítne odplavovat fekálie a po jejich spláchnutí se tato hustá směs udržuje na stabilní hladině zhruba deset centimetrů od horního okraje.

záchodová mísa

Začnete situaci řešit gumovým zvonem, ale voda klesne sotva o centimetr. Co s tím? Naštěstí existují havarijní služby instalatérů, které zasahují i v neděli navečer, takže nemusíte čekat až do pondělního rána na obvyklou pracovní dobu. Pochopitelně není etické zneužívat výjezdy instalatérů v situacích, kdy to skutečně „nehoří“, a počká to do rána, jako např. kapající voda z vodovodního kohoutku, ale zanesený odpad z toalety, kterou využíváte, a nelze se bez ní obejít, je skutečným důvodem, kdy lze povolat profesionály třeba i v noci.

vířivka na zahradě

Instalatérský havarijní servis ovšem neřeší pouze ucpané záchody anebo neodtékající odpad z kuchyňského dřezu. Instalatéři mají na starosti všechny systémy, které souvisí s rozvody vody, například opravu vířivky, a dále s topením a plynovými rozvody a spotřebiči. Jednou ze situací, kdy byste se vůbec neměli zdráhat volat havarijní servis i o půlnoci, je únik http://www.zemnipraceohrobec.cz/ plynu. Zemní plyn sám o sobě není vůbec cítit a právě z tohoto důvodu se do něj přidává látka, která i ve velmi slabé koncentraci šíří kolem sebe typický „plynový odér“. Jakmile jej nasajete do nozder, ihned rozpoznáte, o co se jedná, a tehdy okamžitě volejte instalatéry, aby co nejrychleji zasáhli a předešli výbuchu plynu, který by mohl mít katastrofální následky.