Mnozí z vás jezdí na dovolenou do zahraničí, protože Česká republika nemá moře. To sice nemá, ale už jste objeli všechna jiná krásná místa, která ta naše malá zemička nabízí? Znáte všechny hory, které naši zemi obklopují? A umíte je jen vyjmenovat nebo jste je i navštívili a mohli byste říct, čím se liší Šumava od Beskyd či Krkonoš? A co hrady a zámky? Víte, že některé jsou zapsané na seznamech UNESCO a jsou vyhledávanými místy cizinců, tak jako my obdivujeme hrady a zámky v zahraničí.

Český Krumlov

Vemte si třeba Jižní Čechy. Pokud tady přijedete na týdenní dovolenou, tak budete mít týden nabitý zážitky a stejně nestihne ani zdaleka vidět vše, co vám tento kraj nabízí.

Jižní Čechy, začněme úplně na hranicích Šumavou. Krásné hory s čistou přírodou, s pramenem Vltavy a přehradou Lipno, která vám plně vynahradí moře. Budeme-li chtít zámky a hrady, máte možností, že nebudete vědět kam dřív. Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou a Červená Lhota, to jsou ty největší lákadla.

Jižní Čechy, to nesmíme zapomenout na řadu rybníků okolo města Třeboň, s největším rybníkem Rožmberkem.

Hledáte ubytování pro dovolenou, abyste byli v dosahu všech těchto atraktivních míst? A co České Budějovice, kde, jak říká klasik, by chtěl žít každý? Penziony České Budějovice jsou připraveny vám poskytnou ubytování v několika druzích pokojů, podle počtu členů vaší rodiny.

České Budějovice

Dovolenou v Jižních Čechách si užijete do každé minuty, protože kouzelných míst v tomto koutě naší republiky najdete spousty a záleží jen na vás, kterému druhu zážitků dáte přednost. Bude to Boubín, Lipno, pramen Vltavy, Třeboňské rybníky, Český Krumlov? Nebo zůstanete jeden den i přímo v Českých Budějovicích, a projdete se v městské památkové rezervaci, prohlídnete si majestátní radnici, na náměstí Samsonovu kašnu a vyjdete si nahoru na Černou věž? Jeden den vám na to možná ani stačit nebude.