Microsoft oznámil novou verzi Xboxu na konferenci E3 2017 v Los Angeles. Nový Xbox One X se objeví na trhu 7.11. za 499$. Je mnohem tenčí, než předchozí modely, ale také silnější.
Se 6 teraflopovým Scorpio enginem má One X o 40% rychlejší grafický výkon, než jeho hlavní rival, Sony PS4 Pro. Vývojáři použili technologii chlazení podobnou jako u PC grafických karet na bázi vody.
„Podařilo se jim z toho dostat maximální možný výkon.“ řekl Jim McGregor, hlavní analytik Trias Research.
Výkon se mnohem zlepšil, ale to je jen jeden z faktorů, který může dovést Xbox na trhu k úspěchu.
herní konzola a ovladač
„Obvykle řídí nákupy a upgrady herních konzolí dostupný herní obsah.“ vysvětlil Brett Sappington, ředitel výzkumu Parks Associtates. „Sony měl zatím značnou výhodu a rovněž vedoucí roli na trhu díky exkluzivnímu hernímu obsahu a nic, co bylo na E3 prezentováno zatím neukazuje, že by se to mělo zásadně změnit.“
„Ačkoliv je Xbox One X opravdu skvěle navrženým zařízením, nenabízí žádné jiné novinky. Jako kdyby to byl mocnější Xbox One S.“ pokračoval Sappington. „PS4 stále poskytuje mnoho dodatků, které nejsou na Xbox One X možné, jako je například VR či funkce Remote Play. Nintendo Switch se zase odlišuje svými pohybovými čidly, dotykovou technologií a funkcí propojení s TV.“
One X má zabudovaný supersampling, který mění vzhled především her s více viditelnými detaily a hladkými hranami. Rovněž se zefektivnilo načítání, podle Microsoftu. 2160 snímků frame buffers, široká podpora barevného gamutu – podle firmy je konzole připravena na hraní v rozlišení 4K. V tomto rozlišení je údajně možné zaznamenávat i videa při 60 snímcích za sekundu, rovněž i snímky obrazovky.
pákový ovladač
Všechny vydané Xbox One hry, včetně Xbox Play Anywhere, jsou s One X kompatibilní. Mnoho už existujících je navíc upravování pro novou konzoli – Gears of War 4, Forza Horizon 3, Minecraft, Resident Evil 7, Final Fantasy 15 a Rocket League. A co víc, skutečná 4K verze Forza Motosport 7 bude k dispozici 3.10.