Bydlíte v bytovém domě a čeká vás jeho revitalizace? Máme tím na mysli zejména zhotovení fasády a rekonstrukci lodžií, které mohou být v původním stavu značně zanedbané, a kde také nemusí být po technické a zejména bezpečnostní stránce zela v pořádku zábradlí. Zábradlí je na bytových domech jednou ze slabin, protože jakmile se krátí jeho životnost, může být nebezpečným prvkem, a jestliže se někdo o něj zapře silou, mohl by se z velké výšky zřítit.

bytový dům

Revitalizace balkonů lze provádět v mnoha variantách, které se odlišují v některých prvcích. Na balkonech může být umístěn závěs pro sušení prádla, může tu být skládací stolek a židličky, truhlíky na pnoucí okrasné rostliny a některé další drobnosti. Základ však vždy tvoří podlaha a zábradlí. Na podlahu lze umístit keramickou protiskluznou dlažbu, a kdo se rád prochází bosky, uvítá umělý trávník.

vysoký věžák

Balkony mohou být opatřené jednoduchým zábradlím kovaným či nerezovým, anebo z ocelových konstrukčních profilů, ale lze jej pojmout i velkoryse, a sice v podobě skleněného zábradlí.

Teď se možná mnozí z vás zděsí, že na balkon do pátého patra přece nemůžete instalovat zábradlí ze skla, to by bylo i proti bezpečnostním předpisům, ale ono je to tak trochu jinak. Jedná se o sklo tvrzené, speciální, které má obrovskou nosnost a pevnost a plní stejně dobře svou funkci, jako kovové materiály.

Koncepci lze vytvářet tak, že spodní část bude z „mléčného“ skla, které není zcela transparentní, ale stále propouští dostatek světla, a horní část až ke stropu lze vykrýt skleněnými pojezdovými lamelami, které z lodžie vytvoří jakousi zimní zahradu. Ta zároveň tepelně izoluje byt před letními vedry a zimními mrazy a za jistých podmínek tu lze umístit i některé pokojové rostliny. A koneckonců skleněná zábradlí velmi dobře vypadají a dodávají stavbám spíše luxusní vzhled, a to za rozumnou cenu.