Zařizování domova podléhá především vašemu osobnímu vkusu a představě o tom, v jakém prostředí vlastně toužíte žít. I když se v mnoha ohledech hledí na moderní stránku dnešních kuchyní, nemusíte se vést novodobými ukazovateli o tom, co je nynější a naopak si zařídit vaši kuchyň tak, jak to pokládáte za bezchybní vy sami.

dlažba v kuchyni

Jakou zvolit barvu? Zapeklitá otázka

Neřiďte se vyloženě tím, jaká barva je pro prostor kuchyně typická a nejvíce v kurzu. Pokud toužíte po tmavé a nevšední místnosti, můžete mít v kuchyni klidně i modrou, fialovou nebo černou barvu.

Je to přece váš domov a váš vkus, který rozhoduje o tom, jak se v něm budete cítit.

Zaměřte se tedy na barvy, které se líbí vám, a to bez ohledu na to, co se nosí. V současné době máte možnost vybrat si ze široké škály zajímavých a možná i netradičních barevných odstínů, které v konečném důsledku – můžou vypadat naprosto fantasticky.
červená kuchyň

Aby všechno ladilo do detailů

V případě, že si zvolíte barvu vaší kuchyňské linky, je potřeba, abyste k ní doladili i celý interiér kuchyně. Ovšem ne tak, aby vám všechno splynulo do jednoho nepřehledného chaosu.

Správné je vyvážit barevnou kombinaci tak, aby někde převládala a jinde zase chyběla.

V případě, že si vyberete sytější odstín kuchyňské linky, zvolte světlejší typ podlahy nebo jídelního stolu. Barvy si však opět dopřejte při výběru židlí nebo dekorací, které jsou nepostradatelnou součástí každého domova.

Barevná kombinace kuchyňské linky

Jestli opravdu netoužíte po tom, mít každý šuplík a celkově kuchyňské skřínky a linku jako nepřehlednou záležitost, rozhodněte se pro barevnou kombinaci, která vám poskytne řád a luxusní design.

Volbu barevné kombinace zvolte však opatrně, jinak se můžete dopracovat k tomu, že si z kuchyně uděláte kýčovitou místnost.

V popředí je bílá barva, která se doplní o barevné odstíny. Využít můžete třeba zelenou nebo fialovou, ale o nic méně vám kuchyň zútulní i odstín oranžové. Taktéž můžete kombinovat šedou se světlejšími barvami, jakými jsou žlutá, kávová nebo tolik oblíbená zelená.