Současná doba přináší celou řadu technických inovací, které lidem usnadňují život. Stačí se porozhlédnout kolem sebe a vyzdvihnout některé vymoženosti, které byly pro lidstvo před půl stoletím nedostupné, anebo přímo z říše sci-fi. Bohužel se však technický vývoj nezaměřil pouze na usnadnění práce, ale v některých případech nám určitá řešení život spíše komplikují. Je to například moderní pojetí nábytkářského průmyslu.

oblečení ve skříni

Dříve jste si nábytek zakoupili buď v obchodě anebo v rámci objednávky u truhláře v celistvé podobě. Dovezli vám jej až do místa bydliště a vy jste si jej převzali vcelku, takže jste mohli velmi snadno posoudit jeho kvalitu a odhalit případné drobné či naopak zásadní vady. Pro zákazníka to znamenalo obrovskou výhodu v tom, že na objednaný nábytek se mohl těšit, a v den jeho dovozu bylo jasné, že jej může ihned začít užívat. Stačilo jej umístit v domě na své místo.

Dnes je to diametrálně odlišné. Objednaný nábytek vám přivezou sice až domů, ale v kartonových krabicích v podobě stavebnice. Plně chápeme, že to má jasný důvod kvůli úsporám skladovacích a prodejních prostor, ale člověk, který nikdy takříkajíc nedržel šroubovák v ruce, anebo to fyzicky prostě nezvládne, bude mít další starost navíc. Musí sehnat někoho, kdo mu nábytek smontuje.

montáž nábytku

A právě pro takovéto případy jsou zde stěhovací firmy. Tyto práce již standardně zařadily do svého nabídkového programu služeb, stačí jen toto vědět, a sjednat si včas vhodný termín, kdy montáž nábytku v Praze proběhne odnesto.cz.

Kdo z vás se domnívá, že tyto zakázky končí u běžných šatních skříní a psacích stolů, mýlí se. Stěhovací firma vám smontuje i přemístí třeba kompletní sestavu kuchyňské linky anebo vestavěnou skříň na míru. Nemějte tedy obavy a požádejte o výpomoc i v těchto případech. A pamatujte také na to, že stěhováci jsou pojištění, kdyby se náhodou někde něco poškodilo či ztratilo.