Pokud si člověk pořídí naprosto prázdný byt nebo dům a teprve si ho zařizuje, má vlastně výhodu i nevýhodu v jednom. A sice v tom, že si může (a musí) vše zařizovat od prvního kousku nábytku a vybavení až po ten poslední. Což v případě kuchyně obnáší nejprve docela dost přemýšlení a potom shánění.

Ne že by tedy byl na trhu kuchyňského vybavení nedostatek, to ani náhodou, ale prostě proto, že ne vždy všechno vyhovuje tak, jak by mělo. Vždyť jenom si to vezměte.
malá kuchyň

a) Kdyby byla kuchyňská linka příliš krátká, mohlo by se na ní posléze nedostávat místa, což by bylo jednoznačně na škodu.

b) Kdyby byla kuchyňská linka naopak příliš dlouhá, místa by na ní sice bylo habaděj, jenže co s tím, pokud by se nevešla do kuchyně a musela se všelijak přitesávat a podobně, že?

c) Kdyby byla kuchyňská linka příliš široká, třeba by se vedle ní už nevešel další a rovněž poměrně nezbytný nábytek. A nemít kvůli tomu v kuchyni stůl či židle nebo uvažovat, do kterého jiného pokoje by se dala umístit nadlimitní lednička, myčka nádobí, mikrovlnka, sporák nebo něco takového, to by nebylo nic potěšujícího.
tác s banány

d) Kdyby byl přívod vody postaven docela jinak, než si to žádá kohoutek a odpad u dřezu, muselo by se dost komplikovaně improvizovat.

e) Kdyby byly zásuvky, vývod plynového potrubí a kdeco jinde, než by toho právě bylo zapotřebí, bylo by ouvej.

A kolik dalších zádrhelů by se tu mohlo ještě vyskytnout! S osvětlením, se spotřebiči, s tím či oním.

A proto rozhodně není na škodu, pokud si člověk nechá vyrobit kuchyni přímo na míru. Raději , protože pořízení takové kuchyně není jednoduchou ani levnou záležitostí a tak je vždy lepší, pokud se člověk hned zkraje vyhne problémům, jež by tu mohly nastat.

Je záhodno si ujasnit, co a jak tu má být, poradit se s odborníky na slovo vzatými, kteří dokážou nabídnout slušné a solidní jednání, vstřícnost a efektivní řešení, stejně jako dlouholeté a bohaté zkušenosti, je vhodné nechat si připravit návrh, který si budete moci v předstihu prohlédnout a případně ho i poupravit, aby vše odpovídalo vašim představám, co se týká vzhledu i praktičnosti.

Jen tak se vám dostane kvalitní, spolehlivé a skvěle vypadající linky, s níž budete nadmíru spokojeni. Stejně jako i s prostým faktem, že vám ji i přivezou až domů a tam také kompletně zprovozní.

Jenom to nádobí už vám na ní ale asi neumyjí.