Není to žádná novinka poslední doby, polotovary nám šetří čas. Kdo by neznal třeba Vitanu, ale málokdo ví, že prvopočátky této firmy se váží až k roku 1919. Polotovary z této firmy, to se nám vybaví asi polévky v pytlíku, které hodíme do vařící vody a za 10 minut hotovou polévku. Potravinářských polotovarů stále přibývá, protože lidí mají rádi rychlou přípravu jídla, a přitom mají možnost výslednou chuť ovlivnit. Polotovar je ale hodně široký pojem, protože nejen předpřipraveným potravinám říkáme polotovary.

polotovar

Máme také ocelové polotovary. Jsou to ocelové profily, kruhové tyče, ploché tyče, které jsou určeny k rozřezání a poté k dalším technologickým operacím, jako je obrábění, svařování atd. Stejně tak plasty mají své polotovary. Jsou to desky a tyče nejrůznějších průřezů. I dřevěná deska je polotovar, z kterého můžeme vyrobit poličku nebo skříň. Jako polotovar si můžete koupit i porcelánový bílý hrneček nebo talířek, které si můžete sami dokreslit.

Také textil a švadlenky mají své polotovary. Podprsenkové, plavkové a korzetové polotovary https://www.prima-obchod.cz/produkty/textilni-galanterie/podprsenkove-plavkove-a-korzetove-polotovary, to je sortiment, který šikovné ruce švadlenky promění v originální plavky, které zaručeně nebude mít nikdo jiný. Nebo nemáte-li postavu zrovna konfekční velikosti, určitě využijete těchto textilních polotovarů pro ušití dokonale padnoucích podprsenek, plavek, ale i sexy oblečků, jako jsou korzety.

plavky

Polotovary jsou nehotové výrobky, kterými si můžeme ušetřit čas, ale někdy si tyto polotovary ani sami vyrobit nemůžeme. Příkladem těchto polotovarů jsou spony, kostice, ale i vycpávky pro ušití vlastních podprsenek nebo plavek. Do módy přicházejí háčkované plavky a do těch se dá koupit výztuž, aby plavky hezky držely tvar. Ale vycpávky se dají použít i do háčkovaných topů nebo korzetů.