V horkých letních dnech je osvěžení v bazénu příjemný únik od veder. Tento na první pohled příjemný zážitek může být ovlivněn kvalitou vody. Koupat se v bazénu se zeleným dnem. Lézt do vody, která zapáchá. Tyto aspekty dokáží rychle zkazit radost z koupání. Místo příjemného osvěžení si ještě můžeme způsobit zdravotní komplikace. Mikroorganismy, které se nacházení ve znečištěné vodě ve velkém množství, mohou způsobit kožní problémy, záněty či střevní potíže.

bazén

Klíčem ke křišťálově čisté vodě je starostlivost o ní. Stěžejním prvkem čistoty je bazénová filtrace. Dalším pomocníkem k udržení čistoty je sanitace vody. Probíhá ve většině případů pomocí chlorových bazénových chemikálií. Největší podíl na čistotě vody však zasluhuje bazénová filtrace, která slouží k zachycení mechanických nečistot. Je to středobod vedlejších bazénových komponentů. Do filtrace se sypou různá filtrační media. Trh nabízí široký výběr filtračních hmot. Konečný výběr záleží na vašich preferencích.

Nejrozšířenější filtrační medium je použití křemičitého písku. Princip filtrace je srovnatelný jako v přírodě. Voda je vháněna do filtrace, kde protéká filtračním pískem, který zachycuje nečistoty. Ven vytéká již křišťálově průzračná voda. Písková filtrace pomáhá také udržovat pH vody. Díky ní můžete značně snížit spotřebu bazénových chemikálií, která někdy může být dráždivá k pokožce. Citlivé na chemikálie ve vodě jsou hlavně děti. Výhoda spočívá ve snadné obsluze a dlouhodobé životnosti.

písek do filtrace

Do pískové filtrace nesmíte nasypat ledajaký náhodný písek. Není písek jako písek. Hlavní rozdíly jsou ve velikosti zrnek. Na trhu nalezneme široký sortiment zrnitosti. Vždy se řiďte pokyny výrobce a používejte doporučenou zrnitost. Dlouhodobým využíváním písku se zrna obrušují a tím se snižuje množství zachycených nečistot. Z toho důvodu je potřeba zrna pravidelně měnit. Starý písek do filtrace https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru není nutné vyhazovat. Lze ho recyklovat a znovu využít na posyp komunikací v zimních měsících. Zahrádkáři jistě rádi využijí možnost odlehčené zeminy, kterou získáme smícháním písku a hlíny.