V chladném počasí se můžete zahřát horkým čajem, přikrýt teplou pokrývkou, napustit si horkou vanu, navléknout teplé ponožky, ale není nad pořádný chundelatý a teploučký svetřík . K riflím se hodí svetr asi nejvíce, nepodléhá žádným výrazným módním trendům, z barev můžete volit kteroukoliv, stejně tak materiál, vlny nabízí dnešní trh v nespočtu odstínů a druhů. Svetr můžete obléknout i přes košili, což je v kombinaci se světlými kalhotami skvělý outfit.
svetr na zip.jpg
V zimních měsících po svetrech sahají i muži, kteří do kanceláře oblékají košili a kravatu a rádi si na chvíli odpočinou od saka, tato kombinace je velice oblíbená a působí velice elegantním dojmem.
Svetříky ať už jen tenké, které se výborně hodí do kanceláře k tmavým kalhotám nebo sukni, se lehce dají obléknout pod sako nebo kabát, jsou pohodlné a velice příjemné na nošení. Navléknout je můžete přes tílko nebo halenku, mohou být přes hlavu, na knoflíčky, zip nebo se dají jednoduše stáhnout stužkou v pase. Svetr můžete obléknout přímo i na holé tělo. Pokud nastane opravdu chladné počasí, můžete se před chladem ochránit ještě cardiganem. Dlouhé svetry se dají nosit přes úzké kalhoty nebo legíny, ale můžete je nosit také samotné jako šaty, stačí pouze doladit nějakým tím doplňkem, např. lehkým šálem nebo výrazným náhrdelníkem.
zvíře na svetru.jpg
Pokud budete chtít svůj šatník oživit, lze svetr nahradit pončem, které se těší stále větší oblibě a poslední roky zažívá doslova bum. Univerzální použití nabízí velké šály, které stačí jednoduše přehodit.
Odlehčenou formou svetru může být i volnější top. Ten využijí především silnější ženy, protože dokáže zakrýt nějaký ten nedostatek na postavě, jejich střih je volnější, v dolní části širší a dobře pak sedí na spodní vrstvě oblečení. Elegantním a tzv. šmrncovním kouskem v šatníku každé ženy by měl být kaftan.