life-energy336x280.jpg


Řeky jsou skvělá a taky zajímavá loviště, neboť se neustále mění. Voda v nich stoupá i klesá, jednou se zkalí, jindy je čistá. Podmínky se mohou změnit každým okamžikem. Když jdete chytat k řece, nikdy nevíte, v jakém stavu a rozmaru řeku zastihnete.  Může mít vodu nízkou a čistou, může být zakalená a stoupající. K řece můžete jít s určitým plánem, ale už na břehu zjistíte, že je potřeba vše přehodnotit a změnit. Řeka si zkrátka dělá, co chce.

rybaření


Spěcháte k ní, že si parádně zachytáte, těšíte se, jaké pěkné odpoledne si užijete. Rozbalíte své „nářadíčko“, posadíte se pohodlně, ale to už zjišťujete, že voda je kalná – zřejmě někde na horním toku anebo na některém z menších přítoků zapršelo a tohle je výsledek. Ale nakonec by to ani nemuselo vadit – v každé řece najdeme spoustu krásných ryb a každá řeka dovede kdykoliv neuvěřitelně překvapit. A čím je řeka větší, tím větších ryb a větších překvapení se můžete dočkat.

řeka


Jak velké ryby opravdu v řece žijí – to se můžete jenom domnívat. Většinu úlovků tvoří ryby menší a středně velké, ale sem tam se prut ohne do mohutného oblouku a brzdy navijáku se roztočí na plné obrátky. Rybářovo srdce se rozbuší – jisté ale není nic až do poslední chvíle. Jednou to vyjde, podruhé ne.