Řeky jsou skvělá a taky zajímavá loviště, neboť se neustále mění. Voda v nich stoupá i klesá, jednou se zkalí, jindy je čistá. Podmínky se mohou změnit každým okamžikem. Když jdete chytat k řece, nikdy nevíte, v jakém stavu a rozmaru řeku zastihnete. Může mít vodu nízkou a čistou, může být zakalená a stoupající. K řece můžete jít s určitým plánem, ale už na břehu zjistíte, že je potřeba vše přehodnotit a změnit. Řeka si zkrátka dělá, co chce.

rybaření

Spěcháte k ní, že si parádně zachytáte, těšíte se, jaké pěkné odpoledne si užijete. Rozbalíte své „nářadíčko“, posadíte se pohodlně, ale to už zjišťujete, že voda je kalná – zřejmě někde na horním toku anebo na některém z menších přítoků zapršelo a tohle je výsledek. Ale nakonec by to ani nemuselo vadit – v každé řece najdeme spoustu krásných ryb a každá řeka dovede kdykoliv neuvěřitelně překvapit. A čím je řeka větší, tím větších ryb a větších překvapení se můžete dočkat.

řeka

Jak velké ryby opravdu v řece žijí – to se můžete jenom domnívat. Většinu úlovků tvoří ryby menší a středně velké, ale sem tam se prut ohne do mohutného oblouku a brzdy navijáku se roztočí na plné obrátky. Rybářovo srdce se rozbuší – jisté ale není nic až do poslední chvíle. Jednou to vyjde, podruhé ne.

Každopádně v našich řekách žijí ryby, které se běžným náčiním ulovit nedají. Jsou to velcí sumci, kapři, bojovné parmy a ti dokonale prověří vaše rybářské vybavení i vaše zkušenosti a zručnost. Smůla je někdy v tom, že velká ryba zabere nečekaně, zrovna když jste připraveni na lov menších ryb s jemnějším náčiním…
Tak takové jsou naše řeky. Úžasné, se spoustou krásných zákoutí a ryb. Dá se lovit v proudech pod jezy, u břehů, uprostřed toku, na soutocích, na úsecích rovných jako dlaň a všude jsou ryby. Na řekách se dá rybařit v zimě, v létě a všemi možnými způsoby. Přijdou si na své příznivci jemného lovu drobnějších ryb i ti, kteří se zabývají pouze velkými rybami, které jsou na řekách o něco bojovnější než na vodách stojatých.

příroda

Naše řeky dokáží rybáře často dost potrápit, ale s každou pěknou rybou je vše špatné zapomenuto a jede se dál…