Jestliže chcete vyzkoušet klíčení semínek, které je velkým hitem současnosti, tak byste měli ideálně začít tím, že si pořídíte vybavení, které k tomu budete potřebovat. Nezbytná jsou samozřejmě semínka, a hodit se vám jistě budou i misky na klíčení semen. V případě, že chcete ušetřit, tak se obejdete i jen s těmi nejlevnějšími semínky, které budete mít zrovna po ruce, a stačit vám bude jakákoli jen trochu vhodná nádoba na klíčení. Základním požadavkem je samozřejmě to, aby byla zdravotně nezávadná. Pakliže chcete získat ty nejlepší výsledky, pořiďte si opravdu kvalitní semínka a chytře vymyšlené misky na klíčení semen, se kterými vám půjde práce rychle od ruky.
semenáčky v dlani

Čím se jednotlivá semínka liší?

Klíčit můžete hned několik desítek druhů semínek. Ty se budou vzájemně lišit svou chutí, barvou i velikostí, a samozřejmě obsahem látek, kterými mohou vašemu tělu prospět.
Nicméně semena se mohou lišit i tím, z jakých zdrojů pocházejí – stejná semena tak mohou vašemu zdraví prospět, i uškodit, v závislosti na tom, jak byla pěstována, a především následně ošetřena.
V žádném případě byste proto neměli kupovat semena, která jsou namořená anebo jinak chemicky ošetřená. Takové ošetření je určeno pro semena k setí, aby je nenapadly půdní choroby. Nicméně jako potrava jsou taková semena naprosto nevhodná.
Pokud chcete mít jistotu, že jíte jen to nejlepší, vyberte si semínka ve specializovaném obchodě, která jsou přímo určena k pěstování výhonků.
mladá rostlina mezi dřevem

Čím se liší nádoby na klíčení?

Především tím, jak dobře anebo naopak špatně se vám s nimi bude pracovat. Ke klíčení můžete využít libovolnou misku anebo sklenici, kterou máte zrovna doma po ruce, ovšem ty speciálně navržené a chytře promyšlené se postarají o to, abyste s nimi mohli semínka prolévat rychle, kvalitně a bez obav, že vám uplavou do kanálu. A ještě přitom ušetříte za vodu.