Pro každého, kdo se snaží zhubnout, je slovo „tuk“ něčím naprosto nepřípustným, přitom větší problém pro přibírání jsou některé jednoduché sacharidy a z tuků pouze ty nezdravé. Zdraví přínosné tuky naopak potřebujeme nutně např. pro vstřebávání vitamínu A, a mezi ně se také řadí nenasycené mastné kyseliny omega-3.

vlašské ořechy

K čemu potřebujete omega trojky

Na našem území operuje několik firem, které propagují rybí tuk a různé přípravky z tučných ryb na podobné bázi, aby poskytly lidem důležitou složku výživy, která není v naší středoevropské stravě běžně zastoupena v dostatečném množství. Opírají se o mnohé argumenty a mimo jiné i o to, že jiné národy konzumují mnohem větší množství ryb, což jim prodlužuje život.

ořechy na stole

Rybí tuk skutečně obsahuje potřebnou esenciální aminokyselinu omega-3, ale víte, že jí můžete získat i jinak, a to přirozenější formou? Není nutné kvůli tomu usmrcovat ryby a je mezi námi spousta lidí, kteří propagují vegetariánství a veganství, a neztotožňují se s násilím páchaným na zvířatech, tedy i na rybách.

Omega trojky můžete doplnit z vlašských ořechů nebo z lněného semínka. Je to velmi dobrý zdroj, navíc dobře dostupný, a není nutné vytvářet žádné preparáty a výtažky. Na vlašských ořeších si zároveň pochutnáte, mohou být součástí oříškových směsí v misce, kterou položíte na konferenční stolek při sledování televize, a do níž přisypete ještě nějaké kousky lyofilizovaného ovoce.

Namísto kvanta sardinek, které navíc mohou obsahovat zvýšené množství těžkých kovů, např. kadmia nebo rtuti, vsaďte na ořechy. Kromě těch vlašských lze nakoupit do zásoby i oříšky pistáciové, piniové, makadamové, kešu nebo para, doplnit je arašídy a mandlemi a máte doma zásobárnu živin a navíc spoustu cenné vlákniny. Ořechy lze skladovat v domácnosti i několik měsíců, takže je výhodné pořizovat je s množstevní slevou na dopravu.