Přemýšleli jste o vybudování bazénu? Víte jaký tvar by vám vyhovoval, jaká hloubka, kolik máte místa? V tomto článku se dozvíte něco o obdélníkových bazénech. Obdélníkové bazény do země se vyrábějí z PP (polypropylen) s UV stabilizací. Další výhodou je UV stabilizace, barevná i strukturální stálost. Na tomto povrchu se špatně drží nečistoty, i díky jeho hladkosti. To platí i pro sváry. Tyto bazény jsou proto nenáročné na údržbu a čištění.

bazén s žebříkem

Velikost

Vyrábí se v mnoha různých rozměrech a o hloubce většinou 1.2 nebo 1.5m. Pokud si nevyberete z nabízených rozměrů, můžete si rozměry zvolit dle sebe, tak aby vám vyhovovali a bazén vám seděl do vaší zahrady či terasy. Maximální rozměry jsou však 8,1×3,4×1,5.

Doplňky

K bazénu lze dokoupit i různé doplňky.

Patří mezi ně: schůdky, žebříky, protiproud, tepelná čerpadla, osvětlení,…. Dalším bonusem může být i bazénové zastřešení. Nejčastější jsou dvě varianty a to klasická oblouková nebo nízká.

Uvedení do provozu

Dle výše zmíněného si můžete bazén navrhnout tak, aby vyhovoval vašim potřebám. Bazény určené do země je potřeba zapustit, aby se nesnížila jejich životnost. Před samotným zapuštěním je potřeba dodržet přesné stavební přípravy, aby bazén vydržel co nejdéle.

bazén

Údržba a čištění bazénu

Polypropylen je velice odolný materiál a jak již bylo zmíněno hladký a snadný na údržbu. I přesto byste neměli zanedbat údržbu. Při použití bazénových chemikálií nebo bazénových robotů nehrozí riziko kontaminace a je to tedy bezpečné. Další dobrá věc pro údržbu a čištění bazénu je již zmíněné zastřešení, chrání bazén, aby do něj nepadaly různé nečistoty třeba ze zahrady. Polypropylenové desky jsou i zdravotně nezávadné.

Výhody obdélníkového bazénu z PP

Plášť bazénu je z jednoho dílu (díky pokročilé technologii zpracování a sváření polypropylenu) a pro pevnost je vyztužen zpevňovacími žebry a zpevněn je i horní lem, což brání deformaci bazénu.