Není to jen kus nábytku, ale nejdůležitější část ložnice. Zároveň však není moc levné, a proto bychom měli jejímu výběru věnovat dost času a zjistili si jaké parametry potřebuje, abyste se pohodlně a do růžova vyspali. Nejprve si musíme uvědomit kolik za ni chceme dát peněz. Ovšem nemůžeme na ní šetřit, protože podezřele levné kusy se hodí maximálně někam na chatu na občasné přespání. Nakoupit rozhodně doporučuji ve specializované prodejně. Před definitivní koupí je nejlepší produkt vyzkoušet, protože jedině tak zjistíte, jestli se Vám na něm dobře leží. Dobré je si také přečíst internetové hodnocení, protože to hodně vypoví o případných nedostatcích.
obrázek na posteli
Konstrukce
Tohle je absolutní základ, bez kterého se neobejde vše ostatní. Hodně důležitým prvkem je zadní čelo. Možná se to tak nezdá, ale ochrání krk například před průvanem. Pokud se bufete chtít dívat na televizi, tak se taky přece potřebujete o něco opřít a neležíte s nakloněnou hlavou ve vzduchu. Nyní přejdeme k rozměrům. Nejprve si změřte místnost, protože pokud by se tam nevlezla, tak máte velký problém. Rozměrů je celá řada, ale například pro velice pohodlné spaní pro jednoho ke nejlepší postel 140×200. Nejlepší volba je tvrdé dřevo, protože se nijak nerozjíždí a vydrží po celý život. Velice dobrý a tvrdý materiál je masiv borovice.
nová postel
Matrace
Pod matraci musíme ještě zakoupit pořádný rošt. Ten sen dělí na dva druhy, přičemž jeden pruží a druhý ne. Hlavní podmínkou je, aby byly jednotlivé lamely blízko sebe, jinak se bude matrace propadat v určitých místech, a to sníží její životnost. Tvrdosti jsou čtyři, ovšem zde si musí každý vyzkoušet co mu vyhovuje. Je to jinak u můžu a jinak u žen. Ovšem spoustu lidí dá přednost střední cestě. Je to taková univerzální matrace, která má dostatečnou tvrdost a zároveň i dobře kopíruje lidské tělo. Zároveň dbejte na dobrou propustnost materiálu.