Když se budete rozhodovat, jakým způsobem upravit interiér, aby se vám líbil, nebyl nudný, ladil s nábytkem a dalším vybavením bytu a aby také nebyl zdravotně závadný, budete mít více možností. Jsou to zejména malířské barvy, které jsou vodou ředitelné a netoxické, a mohou být bez problémů aplikovány i v dětském pokoji. Kromě barev máte na výběr i poměrně velké rozpětí různých tapet od papírových po vinylové, jednoduchých, se vzorkem, ale všechny mají jedno společné – dodávají se v rolích určité šíře. Velmi pak záleží na tom, jak tapety položíte, protože viditelné spáry nebo přesahy jednotlivých kusů tapet nepůsobí moc dobře a rozhodně nevypadají tak, že jde o souvislou, celistvou vrstvu úpravy povrchu zdiva.

textilní omítka

Chcete-li něco lepšího, kde žádné spáry nepřipadají v úvahu, a kde je povrch skutečně jednolitý, vyzkoušejte textilní omítku https://colortap.cz/. Nanáší se podobně, jako štuk, je to poměrně snadné a poradí si s tím i amatér. Potřebujete k tomu jen vodu a sypkou směs, která sestává z celulózy, kousků bavlny, slídy, hedvábí a dalších přírodních složek, bez syntetických barviv, ředidel, pojiv a dalších přídavných látek.

malíř pokojů

Tekuté tapety mohou mít nepřeberné množství různých vzorů a barev, mohou vytvářet skutečně unikátní povrchy, a jestliže je vhodně skloubíte s nábytkem a dekoracemi, mohou působit až luxusně. Pamatujte však na jedno důležité pravidlo – méně je někdy více, nesnažte se za každou cenu potřít textilní omítkou stěny i strop, využívejte různé tvarové možnosti, např. omítku pokládejte do geometrických vzorů (kruhů, půlkruhů, elips, trojúhelníků, lomení, zkosení nebo soklů). Můžete ji dobře kombinovat s bílou malbou, anebo s malbou v jemných pastelových barvách, které s textilní omítkou budou ladit či kontrastovat. Textilní tapety jsou zkrátka něco jako malířská paleta plná barev, a vy jste ten malíř, který rozhodne, co z té palety vznikne.