Modré světlo vyzařují naše počítače, chytré telefony, televize a přiznejme si, že každý z nás tráví vlastně s modrým světlem celé hodiny. Je to tak. Sledujeme své mobily, po večerech hrajeme hry na počítači, pouštíme si filmy, nebo sedíme u televizních obrazovek. Část z nás ještě navíc s počítačem přímo pracuje, takže čas působení modrého světla se ještě prodlouží. Ráno vstáváte a divíte se, že máte červené oči, často míváte oči suché a pálí vás? Občas vidíte rozmazaně a bolí vás hlava? Nebo dokonce nemůžete po večerech usnout? Převalujete se dlouho v posteli a ne a ne zabrat? I to jsou účinky modrého světla. Modré světlo, které dopadá na sítnici, ji aktivuje mnohonásobně vyšší intenzitou, než teplé světlo, takže klame náš organismus, který před spánkem nezačne produkovat melanin, hormon, který navozuje spánek a tím pádem není naše tělo na usínání připravené.

modré světlo

Pokud si prostě dny a večery bez tabletu, počítače, nebo televize neumíte představit, máme pro vás skvělého pomocníka, který vás před modrým světlem spolehlivě ochrání. Jsou to speciální brýle a jsou perfektní v tom, že je můžete nosit i v případě, že nemáte žádnou oční vadu. Speciální skla těchto brýlí spolehlivě pohltí modré záření a budou mít blahodárné účinky, ne jen na vaše oči, ale uvidíte, že vám pomohou i při problémech s usínáním, nebo bolestmi hlavy po dlouhém sezení u vašeho notebooku.

brýle

Takže nyní se můžeme jít podívat na ty nejlepší brýle proti modrému světlu. Najdeme je v internetovém obchodě Luxbryle.cz. Musíte uznat, že jsou opravdu elegantní a že si z nich vyberete. Některé mají obroučky lehké a subtilní, jiné jsou opravdu výrazné, každému prostě sluší něco jiného, nicméně každý si zde vybere to nejlepší právě pro svůj typ obličeje. Jsou to brýle, které podtrhnou vaši image a ještě zabezpečí vaše zdraví. Taková nabídka se přece neodmítá.