Lidé čím dál častěji mění papírové knihy za elektronické. To se nepřímo odráží i v práci bytových architektů a designérů. Knihovny se pomalu stávají přežitkem. Tak to alespoň vypadá, když si prohlížíte fotky moderních interiérů. Knihu, natož knihovnu, abyste pohledali. A pokud nějakou najdete, hraje spíš podřadnou roli jaký výtvarný artefakt a výplň poliček.

Že by se kniha, a tím pádem knihovna stala opravdu přežitkem? Tomu nevěřím a doufám, že jste na tom stejně. A snad budete souhlasit i s tím, že v bytě kultivovaného člověka by měla mít knihovna své místo.
A místo ne ledajaké. Mnohdy je středobodem obývacího pokoje a krása knih se stává výrazným dekorativním a barevným prvkem. 
knihy v policích)
Knihovna může být výtvarným solitérem, který určuje styl místnosti, nebo zcela nenápadným a čistě funkčním kusem nábytku, který se nijak neprosazuje.

Záleží na rozloze, dispozici bytu a samozřejmě vkusu jeho obyvatel.
Zařizujete domácí knihovnu?
rozsáhlá knihovna
Knihovny se dají umístit do jakékoliv místnosti, ale svým vzhledem, výškou a šířkou by měla odpovídat danému prostoru. Poohlédněte se v nabídce nábytku pro domácí knihovny a určitě si vyberete z řady netradičních nápadů jak originálně vyřešit uskladnění knih, publikací a časopisů ve své

Knihovna by měla mít nejen dostatek úložného prostoru, ale měla by mít rovněž reprezentativní vzhled, ať už sáhnete po klasickém dřevěném masivu, nebo plastu, laminu či sklu. Lamino je praktické, odolné a snadno se udržuje. Původem masivu bývají zpravidla domácí dřeviny, jako je smrk, buk či dub, ale výjimkou nejsou ani tropické dřeviny.
knihovna v obýváku
Zajímavým prvkem vaší elegantní a praktické domácí knihovny může být zarážka na knihy. S její pomocí spolehlivě oddělíte například kuchařské knihy od detektivek a navíc působí jako moderní doplněk. Pořídit je můžete kovové i vyřezávané ze dřeva. Některé třeba znázorňují postavu, která knihy podpírá tam, kde bude zarážka držet.
Při budování vlastní knihovny není inspirace nikdy dost.

Summary